معرفی کتاب «حضور قلب در نماز» در قالب شنبه های کتاب مساجد

بهارلویی گفت: در راستای اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، کتاب «حضور قلب در نماز» نوشته محمد بدیعی از انتشارات اسلامی توسط کانون فرهنگی هنری مهرپویان شهر یانچشمه معرفی شد.

«حمزه بهارلویی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، کتاب «حضور قلب در نماز» نوشته محمد بدیعی از انتشارات اسلامی توسط کانون فرهنگی هنری مهرپویان شهر یانچشمه معرفی شد.

مدیر کانون فرهنگی هنری مهرپویان یانچشمه مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) شهر بن ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا و به دلیل پیشگیری از این ویروس منحوس قالب برنامه های این کانون از جمله معرفی کتاب در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

بهارلویی گفت: طرح ملی شنبه های کتاب مساجد هر هفته به دلیل استقبال گسترده مردم به ویژه جوانان برگزار و کتاب های مختلفی معرفی می شود.

مدیر کانون فرهنگی هنری مهرپویان یانچشمه مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) شهر بن ادامه داد: تصریح کرد: این کتاب یکی از آثار عرفانی است که به جنبه های باطنی و معنوی نماز پرداخته و حقیقت آن را شرح داده است.

وی ابراز کرد: در این کتاب سعی شده است با جمع آوری بخش هایی از آثار عرفانی امام خمینی، سید بن طاووس، شهید ثانی، فیض کاشانی، ملا مهدی نراقی، سید عبد الله شبر و میرزا جواد آقا ملکی (ره) که درباره حضور قلب در نماز است، به جهات معنوی این عبادت بزرگ پرداخته شود.

بهارلویی گفت: نماز حقیقی دارای ۲ بعد است بعد «ظاهری» که به منزله پیکره نماز است و بعد «باطنی» که روح و حقیقت آن می باشد، هر یک از این ۲ بعد احکام و آداب ویژه ای دارند، نماز با وجود این دو بعد کامل می شود، یعنی همان گونه که نماز بدون رعایت احکام و شرایط ظاهری، باطل است، مراعات نکردن آداب باطنی و قلبی نماز نیز موجب قبول نشدن آن گشته، انسان را به قرب حضرت حق نمی رساند.

مدیر کانون فرهنگی هنری مهرپویان یانچشمه مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) شهر بن ادامه داد: بی شک از مهمترین آداب باطنی نماز و بلکه تنها راه رسیدن به اسرار و آثار و نتایج آن، همانا حضور قلب است.

وی ادامه داد: کتاب حاضر، برگرفته از افادات عالمان ربانی و عارفان الهی است که خود از اصحاب سیر و سلوک بوده و در پی سال ها عبادت و مجاهدت و ریاضت، راه وصول به قرب الهی را طی نموده و به جوار رب العز نائل آمده و همواره خود را حاضر در محضر او دیده اند.

کد خبر 992

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =