برنامه های رواق کتاب در طرح ملی «ایران قوی» به صورت مجازی برگزار می شود

ارزانی گفت: با توجه به شیوع کرونا و به دلیل پیشگیری از این ویروس منحوس برنامه های رواق کتاب در طرح ملی «ایران قوی» به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، «آسیه ارزانی» در نشست مجازی کارشناسان امور کتابخانه های مساجد کشور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: توجه به شیوع کرونا و به دلیل پیشگیری از این ویروس منحوس برنامه های رواق کتاب در طرح ملی «ایران قوی» به صورت مجازی برگزار می شود.

کارشناس فرهنگی هنری ستاد فهمای چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و نهضت مطالعه مفید، رونق بخشیدن به کتابخانه‌های مساجد کشور و احیای نقش کتابخانه‌های مساجد در اعتلای فرهنگ عمومی از اهداف برگزاری طرح ملی شنبه های کتاب مساجد است.

وی رویکرد طرح ملی شنبه های کتاب مساجد را رویکرد انتخاب کتاب، معرفی کتاب و انس با کتاب عنوان کرد و گفت: کانون ها و کتابخانه های مساجد سراسر کشور باید رویکردهای گفته شده را مدنظر داشته باشند.

ارزانی افزود: تهیه کلیپ های یک دقیقه ای از معرفی کتاب جهت بارگذاری و نشر در فضای مجازی توسط امام جماعت و کتابداران کتابخانه های عمومی مساجد از اهم فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در شنبه های کتاب مساجد است.

کارشناس فرهنگی هنری ستاد فهمای چهارمحال و بختیاری ادامه داد: امیدواریم کانون های فرهنگی هنری مساجد ضمن معرفی کتاب گام بلندی در نشر و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بردارند.

کد خبر 985

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =