سومین جشنواره استانی «یلدا» در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود

امیریان گفت: سومین جشنواره استانی «یلدا» به صورت استانی و با شرکت اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

«اسفندیار امیریان» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد اظهار داشت: سومین جشنواره استانی «یلدا» به صورت استانی و با شرکت اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فارسان ادامه داد: امسال به دلیل شیوع کرونا و به لحاظ پیشگیری از گسترش این ویروس منحوس سومین جشنواره استانی «یلدا» در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

وی ابراز کرد: این جشنواره در ۲ بخش «داستان کوتاه» و «شعر» برگزار می‌شود که علاقه‌مندان به داستان کوتاه در رده سنی بزرگسالان در ۲ موضوع «آزاد» و «شب یلدا» و در رده سنی کودک و نوجوان با موضوع شب یلدا می‌توانند آثار خود را ارائه دهند، همچنین در بخش شعر، رده سنی بزرگسالان می‌توانند با موضوع آزاد، اشعار خود را برای این جشنواره ارسال کنند.

امیریان گفت: هر شرکت‌کننده می‌تواند در هر بخش ۲ اثر ارسال کند که آثاری که عناصر بومی و محلی در آن توجه شده است در اولویت این جشنواره قرار دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فارسان ادامه داد: این جشنواره هیچ محدودیت سنی ندارد و باید آثار ارائه شده، تکراری و دست‌ نویس نباشند.

وی بیان داشت: آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ آذرماه سال جاری خواهد بود و اختتامیه نیز در ۳۰ آذرماه برگزار می‌ شود.

وی افزود: شیوه اجرای اختتامیه و اهدای جوایز به دو رده سنی جشنواره، با توجه به شیوع بیماری کرونا، تابع دستورات ستاد ملی کرونا است و بر این اساس برای اختتامیه تصمیم خواهد گرفته شد.

امیریان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را از طریق فضای مجازی به شماره ۰۹۱۳۹۸۵۳۰۷۰ ارسال کنند.

کد خبر 982

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =