تعطیلی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در چهار شهرستان چهارمحال و بختیاری

شیرانی گفت: از روز شنبه اول آذر فعالیت گروهای شغلی ۲، ۳ و ۴ در چهار شهرستان شهرکرد، فارسان، بروجن و کیار که در وضعیت قرمز قرار دارند، تعطیل می شود.

«مجید شیرانی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شهرکرد اظهار داشت: بر همین اساس در چهار شهرستان گفته شده تمامی فعالیت‌های شغلی به جز فعالیت مشاغلی نظیر کارخانه‌های تولیدی، مراکز صنعتی و معدنی، کشاورزی، شیلات و خدمات وابسته، مراکز زیرساختی و حیاتی شامل مراکز تامین و توزیع آب، برق، گاز، مدیریت پسماند فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه و تهویه هوا، پالایشگاه‌ها و جایگاه‌ های عرضه سوخت، حمل و نقل عمومی کالا و مسافر، حمل و نقل درون‌ شهری، ادارات و مراکز نظامی، انتظامی و امنیتی، امدادی و ستادی تعطیل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: همچنین فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی‌ها، سبزی فروشی‌ها، میادین میوه و تره‌بار، مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی، مراکز تولید و عرضه فراورده‌های لبنی و نانوایی، مراکز بهداشتی، درمانی، امدادی و اورژانس، داروخانه‌ها، مراکز تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون بر، خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک و فعالیت‌های پستی، شرکت‌های خدمات اینترنتی، رسانه‌های مکتوب و برخط، مراکز نگهداری و خدماتی سالمندان، معلولین، جانبازان، مراکز توان‌بخشی، تعمیرگاه‌های انواع خودرو، لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی، فروشگاه‌های انواع قطعات و لوازم یدکی، مصالح ساختمانی و آهن آلات، کارگاه‌های صنعتی مانند جوشکاری و تراشکاری، چاپخانه‌ها، خشکشویی‌ها و آرامستان‌ها بلامانع است.

شیرانی تصریح کرد: سایر شهرستان های استان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند و گروهای شغلی ۳ و چهار در این شهرستان ها همچنان تعطیل است.

وی تصریح کرد: این تعطیلی ها به مدت ۲ هفته برقرار است و قابلیت تمدید آن وجود دارد.

شیرانی در خصوص نحوه فعالیت ادارات و نهادهای دولتی نیز اظهار داشت: در شهرستان های قرمز ادارات با یک سوم کارمندان و در شهرستان های نارنجی ادارات با یک دوم کارمندان به فعالیت خود ادامه می دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری به محدودیت های ترددی خودروها نیز اشاره کرد و گفت: ورود و خروج خودروهای غیربومی در استان ممنوع است و تخلف از این مصوبه در شهرهای قرمز جریمه یک میلیون تومانی و برای شهرهای نارنجی جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در بردارد.

شیرانی با اشاره به آغاز طرح بسیج محله محور از هفته آینده، اجرای این طرح در مقابله با شیوع کرونا را بسیار مهم و حیاتی دانست و تصریح کرد: تیم های محله محور علاوه بر نظارت بر محلات و مراکز پرتردد و شلوغ به شناسایی بیماران مبتلا و اطرافیان آنها می پردازند و بدین ترتیب قرنطینه خانگی با جدیت بیشتری در دستور کار قرار می گیرد.

وی، دورهمی های خانوادگی و تجمعات فامیلی را مهمترین دغدغه و چالش استان در مهار ویروس کرونا اعلام کرد و گفت: اگرچه در محدودیت های اعمال شده در ماه های اخیر برگزاری هرگونه تجمع نظیر برگزاری عروسی و مراسم ترحیم ممنوع و تخلف اعلام شده بود اما همچنان شاهد برگزاری این مراسم ها هستیم که امید می رود با همکاری دستگاه های نظارتی و انتظامی بتوان در این مرحله از محدودیت ها با افراد متخلف برگزار کننده با شدت بیشتری برخورد کرد.

کد خبر 928

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =