اجرای ۷۰۷ ویژه برنامه هفته بسیج در چهارمحال و بختیاری

سردار اکبری گفت: ۷۰۷ برنامه همزمان با هفته بسیج با محوریت فضای مجازی در پایگاه‌ها، نواحی مقاومت بسیج و ستاد سپاه استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، سردار پاسدار «علی محمد اکبری» امروز (چهارشنبه ۲۸ آبان) در جمع خبرنگاران استان به مناسبت هفته بسیج در سالن فرماندهی سپاه استان برگزار شد، اظهار داشت: هفته بسیج امسال با شعار «بسیج، پیشرو خدمت، امید آفرین» نامگذاری شده است و برنامه های بزرگداشت هفته بسیج در سال های گذشته به صورت میدانی برگزار می شد و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، این برنامه ها به سمت فضاهای دیگر مانند رسانه و فضای مجازی سوق داده شده است.

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس بسیجیان برای دفاع از کشور حضوری فعال داشتند و بعد از جنگ در امر سازندگی و محرومیت ‌زدایی و امروزه هم در عرصه کمک مؤمنانه و جلوگیری از پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت دارند.

به گفته سردار اکبری تجمع پنج آذر امسال برگزار نمی شود و به صورت غیر تجمعی برگزار می‌شود.

وی همچنین گفت:  آغاز طرح سردار شهید قاسم سلیمانی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا  همزمان با هفته بسیج و اجرای طرح محدودیت ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا  اجرا می شود.

فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اجرای طرح عملیاتی شهید سردار قاسم سلیمانی در استان چهارمحال و بختیاری برای قطع زنجیره انتقال ویروس نیاز به فرهنگ سازی مردم دارد که این امر تلاش و همراهی بیش از حد اصحاب رسانه و معتمدان محلی را برای فرهنگ سازی در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را می طلبد.

سردار اکبری همچنین با انتقاد از رعایت نکردن برخی افراد از پروتکل های بهداشتی گفت: با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، مقابله و پیشگیری از شیوع این ویروس به صورت کامل تر اجرا می شود.

به گفته وی اجرای طرح ۱۷ ربیع برای ورود بسیج به عرصه مقابله با احتکار و گرانفروشی و طرح امام حسن مجتبی (ع) برای مواسات و کمک مومنانه در این هفته اجرا می شود.

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: در طرح ۱۷ ربیع نیز بسیج و سپاه برای مقابله با احتکار و گران فروشی وارد عمل خواهند شد و با محتکران و گران فروشان برخورد جدی می شود.

سردار اکبری افزود: در طرح امام حسن مجتبی (ع) که در راستای مواسات و کمک مومنانه اجرا می شود، علاوه بر بسته های معیشتی و بهداشتی، تهیه جهیزیه، امکانات و تجهیزات مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی با استفاده از ظرفیت های خیرین پیش بینی شده است.

وی همچنین اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح مؤسسات و کمک مؤمنانه ۶۷۰ میلیارد ریال کمک جمع آوری و توزیع شده و همزمان با سالروز بسیج مستضعفان نیز بسته های حمایتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی توزیع می شود.

سردار اکبری از اجرای طرح های محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال به عنوان رویکرد جدی امسال بسیج به منظور کاهش بیکاری برای افراد نیازمند و جامعه هدف کمیته امداد خبر داد و افزود: در تفاهم نامه بین کمیته امداد و بسیج ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال برای این افراد تخصیص داده شده است.

کد خبر 925

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =