تجلیل از خدمات اربعینی سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور بچه‌های مسجد

کرمانی‌نسب با اعلام برنامه‌های جایگزین موکب «شهدای رحمت آباد» در اربعین امسال، گفت: برگزاری آئین تجلیل از خدمات اربعینی سردار حاج قاسم سلیمانی در جوار مزار ایشان و تهیه جهیزیه برای زوج‌های بی‌بضاعت ازجمله این فعالیت‌ها است.

«ابوالفضل کرمانی نسب»، در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان درباره برنامه های کانون فرهنگی هنری «صاحب الزمان(عج)» استان یزد برای اربعین حسینی(ع)، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال به دلیل شیوع کرونا امکان حضور در راهپیمایی اربعین ممکن نبود برنامه های فرهنگی و کمک های مومنانه جایگزین فعالیت های موکب «شهدای رحمت آباد» که هر سال در عراق در ایام اربعین به زائران خدمت رسانی می کرد، شد.

مدیر کانون فرهنگی هنری «صاحب الزمان(عج)» استان یزد ادامه داد: در همین راستا پنجشنبه، 10 مهرماه به پاس مجاهدت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای اربعین حسینی و بازسازی عتبات  عالیات، بچه های موکب به همراه گروه سرود «عاشقان ولایت»  با چند دستگاه اتوبوس به کرمان رفتیم و بر سر مزار سیدالشهدای جبهه مقاومت آئین تجلیل از رشادت های حاج قاسم را که حافظ حرم های اهل بیت(ع) بود، برگزار کردیم.

کرمانی نسب ادامه داد: تهیه جهیزیه برای شش مورد از زوج های بی بضاعت، جمع آوری کمک های مومنانه و توزیع میان محرومان، برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت اربعین حسینی(ع) همراه با قرائت قرآن، اجرای دیگر برنامه های فرهنگی، برگزاری مسابقه نقاشی و عکاسی با موضوع خاطرات اربعین، اجرای برنامه های مجازی و ... از دیگر برنامه های این موکب با همراهی بچه های مسجد برای ایام اربعین امسال بوده است.

وی تاکید کرد: همکاری با رادیو اربعین، همکاری با مدارس منطقه، تبدیل خاطرات سال گذشته بچه های مسجد از حضور در پیاده روی اربعین و اجرای برنامه توسط گروه سرود «عاشقان ولایت» در جوار حرم مطهر امام حسین(ع) به متن ادبی و کتاب که به قلم یکی از بچه های کانون فرهنگی هنری «صاحب الزمان(عج)» در حال تدوین است، نیز جایگزین فعالیت های اربعینی کانون در شرایط کرونایی امسال شد.

این کانون برگزیده نخستین رویداد ملی «فهما» در بخش اربعین حسینی در ادامه ابراز کرد: با توجه به اینکه مجموعه در حوزه فرهنگ و هنر فعال است یکی از اقدامات سال گذشته اعزام کاروانی به همراه صداوسیما به اربعین بود بچه های مسجد موکب به موکب تا کربلای معلی به اجرای سرود پرداختند و مسیر دو سه روز را طی 10 روز طی کردند و اجرای برنامه به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی داشتند و هنوز از عراق با ما تماس هستند که جایتان در اربعین امسال خالی بود.

وی با بیان اینکه درصدد بودیم امسال پیاده روی نمادین اربعین را برگزار کنیم، گفت: اما حسب منویات مقام معظم رهبری که فرمودند امسال برنامه ای نباشد به صورت مجازی برنامه را از مسجد اجرا کردیم.

کرمانی نسب با اشاره به استمرار کمک های مومنانه بچه های مسجد در دوران شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال چهار مرحله بسته های معیشتی برای 200 خانواده با همکاری کمیته امداد خمینی(ره) توزیع شده است علاوه بر این، در طرح «هر مسجد، یک قربانی» بین 10 تا 12 قربانی انجام و گوشت آن بین نیازمندان توزیع شده است.

کد خبر 717

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =