تهیه ۱۴۵۲ جفت کفش برای کودکان محروم به نیت تعداد عمودهای پیاده‌روی اربعین

حجت‌الاسلام نادعلی از اجرای پویش «#همپای اربعین» اشاره کرد و گفت: براساس این پویش برای ۱۴۵۲ کودک نیازمند به نیت تعداد عمودهای مسیر پیاده‌روی اربعین کفش تهیه می‌شود.

حجت الاسلام «مهدی نادعلی» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به راه اندازی پویش «#همپای اربعین»، اظهار کرد: این پویش با هدف تامین کفش کودکان نیازمند به همت خیرین مسجد امام حسن عسکری(ع) راه اندازی شده است.

امام جماعت مسجد امام حسن عسکری(ع) (واقع در در بلوار فردوس) بیان کرد: بر اساس این پویش بنا داریم که به 1452 کودک نیازمند به تعداد عمودهای از نجف تا کربلا کمک رسانی کنیم.

حجت الاسلام نادعلی تصریح کرد: پیش بینی ما این بود که برای خریداری 1452 کفش برای کودکان 90 میلیون تومان اعتبار صرف شود که تاکنون 70 میلیون تومان از این میزان توسط خیران جمع آوری شده است.

امام جماعت مسجد امام حسن عسکری (ع) افزود: اهالی این مسجد نیز در دوره شیوع ویروس کرونا توانستند در پی تاکیدات مقام معظم رهبری، موضوع کمک مومنانه را به یک فرهنگ و سنت تبدیل کنند که تاکنون نیز طی هفت ماه اخیر در چند نوبت، نان رایگان و بسته های ارزاق را به دست نیازمندان رساندند.

وی اضافه کرد: اهالی مسجد امام حسن عسکری(ع) همچنین در زمینه تولید ماسک، گان و شیلد و آب میوه طبیعی و توزیع آن میان مدافعان سلامت و خانواده های نیازمند فعال بودند که در کنار ضد عفونی کردن معابر و اماکن عمومی همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام نادعلی در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با ویروس کرونا توسط فعالین مسجد امام حسن عسکری(ع) اشاره و خاطر نشان کرد: نزدیک به ۱۰۰ نفر از جوانان این مسجد بعد از گسترش شیوع ویروس کرونا در تهران در چهار حوزه مشغول به کار و خدمت‌رسانی شده‌اند که توزیع نان رایگان در مناطق محروم، تلاش برای پرداخت بخشی از اجاره بهای مستاجران و تهیه سبد کالا حمایتی بخشی از این خدمات بوده است.

کد خبر 694

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =