برپایی ۴۰ محفل قرآنی ویژه اربعین به همت بچه‌های مسجد/ پویش «مسافران کشتی نجات» اجرا می‌شود

سعادتی درباره برنامه‌های فرهنگی هنری ستاد فهما برای اربعین حسینی(ع)، گفت: برپایی ۴۰ محفل انس با قرآن در سراسر کشور و اجرای پویش‌های مردمی همچون «مسافران کشتی نجات» ازجمله این تدارکات در اربعین امسال است.

«سعید سعادتی» در گفتگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان درباره برنامه های ستاد فهما برای اربعین حسینی، اظهار کرد: امسال ستاد فهما (هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور) با کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین چند ویژه‌برنامه مشترک را با ظرفیت کانون های مسجدی در ایام اربعین حسینی(ع) اجرا می کند.

معاون فرهنگی هنری ستاد کانون های مساجد کشور تصریح کرد: یکی از اصلی ترین این برنامه ها، فعالیت های قرآنی است که در دو محور دنبال می شود، نخست طرح سراسری برگزاری محافل انس با قرآن کریم بدین ترتیب که هر استان یک محفل انس با ظرفیت کانون های مسجدی و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می کند.

وی ادامه داد: همچنین، پنج محفل قرآنی نیز در آستان های مقدس حضرت معصومه(س)، شاهچراغ(ع)، امام رضا(ع) و ... و یک محفل ویژه به یاد سرداران شهید جبهه مقاومت به میزبانی استان تهران برگزار می شود که در مجموع شامل 40 محفل قرآنی خواهد شد و از 10 صفر برگزاری آنها شروع شده و تا روز اربعین ادامه دارد.

سعادتی درباره دومین محور برنامه های قرآنی ستاد فهما برای اربعین حسینی(ع)، ابراز کرد: اجرای پویش مردمی حزب خوانی قرآن کریم و اهدای ثواب آن به روح پرفتوح شهدای کربلا و نیز سرداران جبهه مقاومت نیز در این ایام انجام می شود. علاقمندان به حضور در محافل قرآنی و نیز شرکت در پویش حزب خوانی قرآن می توانند به سایت بچه های مسجد به نشانی https://bachehayemasjed.ir/ مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه پویش «مسافران کشتی نجات» نیز در این ایام اجرا می شود، خاطرنشان کرد: این پویش ویژه گروه سنی کودک و نوجوان و با محورهایی همچون شعرخوانی حضرت رقیه(س) و حضرت علی اصغر(ع)، دلنوشته برای امام حسین(ع) و سربازان کوچک آن حضرت(ع) و نقاشی با موضوع اربعین در حال اجرا است.

کد خبر 666

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =