برگزاری کارگاه های آموزشی جشنواره داستان نویسی رضوی در فضای مجازی

کرباسی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی به زبان ترکی آذری به میزبانی زنجان گفت: از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری کارگاه های آموزشی و شب شعر استفاده خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در زنجان گفت: زنجان، میزبان برگزاری سومین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی به زبان ترکی است.

فاطمه کرباسی به اهداف برگزاری این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منوّر رضوی از رهگذر داستان نویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره اهل بیت(ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) و گرامی­داشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف حضرت امام رضا(ع) برگزار می شود.  

به گفته وی، این جشنواره در سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک (داستان بسیار کوتاه) با محور موضوعی در بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود.  

این مقام مسئول ضمن تاکید بر تغییر سبک زندگی در اثر شیوع کرونا افزود: باید فعالیت ها خود را در فضای مجازی پیگیری نموده و بستر لازم جهت برگزاری کارگاه های آموزشی و شب شعرها در فضای مجازی آماده کرده و زمینه لازم را برای شرکت کنندگان جشنواره داستان نویسی رضوی آماده نماییم.

کرباسی گفت: موضوعات بخش اصلی جشنواره شامل سبک زندگی و سیره امام رضا(ع)، تعالیم و آموزه های رضوی با رویکرد کار، تولید­، تلاش و خدمت رسانی، آثار هجرت امام رضا(ع) به ایران، خاندان، اصحاب و یاران امام رضا(ع)، فرهنگ زیارت، خانواده­­­، کودکان و نوجوانان و فریضه نماز و در بخش ویژه شامل جلوه‌های فرهنگ رضوی در دوران دفاع مقدس (رزمندگان، ایثارگران، آزادگان و شهدا، بهره گیری از منویات امام رضا(ع) در مواجهه با مصایب و بلایا(کرونا و ...) است.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می­‌توانند در سه گروه سنی زیر ۱۸ سال، ۱۸ تا ۳۵ سال و بالای ۳۵ سال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

کرباسی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا روز دوشنبه ۲۰ مهر امسال ادامه دارد،  خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کشور و شیوع بیماری کرونا تمامی مراحل برگزاری جشنواره به صورت مجازی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: ارسال آثار منحصراً از طریق ثبت نام الکترونیکی به نشانی portal.shamstoos.ir است.

کد خبر 640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =