مساجد و هیئت‌ها در عزاداری‌ها به منویات رهبری عمل کنند

یک مداح اهل‌بیت(ع) با بیان‌اینکه عملکرد مساجد و هیئت‌ها درباره عزاداری‌های محرم و صفر باید مطابق با سخنان مقام معظم رهبری باشد، گفت: برگزاری مجالس حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موردنظر ایشان است.

«محمود تاری» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه عملکرد جامعه وعاظ، مداحان، مسجدی ها و هیئتی ها باید مطابق با سخنان مقام معظم رهبری باشد، اظهار کرد: عملکرد این گروه ها در مساجد و هیئت های مذهبی در برگزاری مجالس و مناسبت های مذهبی به ویژه ماه های محرم و صفر نیز باید مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری باشد.

این مداح اهل بیت (ع) افزود: مقام معظم رهبری خطاب به ملت فرمودند که تصمیم درباره برگزاری مراسم سوگواری حسینی و مجالس روضه در ماه های محرم و صفر بر عده ستاد ملی مقابله با کرونا است و این ستاد نیز شرایط خاصی را برای برگزاری مراسم عزاداری مطرح کرد؛ بنابراین اقدام برخی مساجد در برگزار نکردن مراسم عزاداری و مجالس روضه در ماه های محرم و صفر کار صحیح و درستی نبود.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری نفرمودند مجالس عزاداری تعطیل شود، بلکه فرمودند هر آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره نحوه برگزاری این مجالس می گوید باید عمل شود هر چند متاسفانه شاهد تعطیل شدن مجالس در برخی مساجد و هیئت ها بودیم، این در حالی است که مجلس عزای امام حسین (ع) تعطیل بردار نیست.

تاری با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرمودند هر چه داریم از محرم و صفر است و این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته، ابراز کرد: آیا می توان مراسم عزاداری در این دو ماه را که از اوایل بقای اسلام است، تعطیل کرد؟!

این مداح اهل بیت (ع) در پایان با بیان اینکه الحمدالله مجالس عزاداری شهادت حضرت امام حسین (ع) در بسیاری از مساجد و هیئت های مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی و به نحو صحیح و مطلوب برگزار شد، گفت: آن دسته از مساجدی که فضای باز ندارند، می توانند مجالس شهادت حضرت امام حسین (ع) را با حضور اندک جمعیت برگزار کنند، برای نمونه اگر ظرفیت یک مسجد 100 نفر است می توانند مراسم در ماه های محرم و صفر را با حضور 40 نفر برگزار کنند.

کد خبر 622

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =