اختصاص بخشی از هزینه برپایی موکب اربعین به مستضعفان تحت پوشش مسجد خلیل‌الله

حجت‌الاسلام جوادی با اشاره به حضور گسترده اهالی مسجد در مراسم پیاده‌روی اربعین سال‌های گذشته، گفت: اهالی مسجد خلیل‌الله بخشی از هزینه‌های برپایی موکب در مسیر این پیاده‌روی را به صورت کارت هدیه به مستضعفان تحت پوشش اهدا می‌کنند.

حجت الاسلام «سید رضا جوادی» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به فرهنگسازی اهالی مسجد در حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین حسینی در سال های گذشته، اظهار کرد: همه ساله بسیاری از مردم در این پیاده روی حضور داشتند، اما امسال مقام معظم رهبری تکلیف را مشخص کردند و فرمودند که مردم به دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا در این زمینه عمل کنند.

امام جماعت مسجد خلیل الله واقع در( خیابان شهید مدنی) بیان کرد:  مقام معظم رهبری در این زمینه توصیه فرمودند که مردم در روز اربعین زیارت مخصوص این روز را در منازل قرائت کنند و از راه دور سلام به حضرت سیدالشهداء(ع) دهند.

 حجت الاسلام جوادی با اشاره به اینکه کمک رسانی به محرومان و کم کردن مشکلات و دردهای مردم به طور قطع از اجر اخروی بسیاری برخوردار است، گفت: کارگری که به خاطر کرونا کسب و کارش را از دست می دهد، بدون شک کمک های مردم می تواند آرامش خاطر و کمک برای حل مشکلات او نقش قابل توجهی داشته باشد، بویژه آنکه در این زمینه روحانیون و امامان جماعت پیشتاز باشند.

وی ادامه داد: اما به دلیل شرایط بحران کرونا نمی توان تمام فعالیت ها و برنامه های مذهبی را تعطیل کرد، زیرا در این صورت با پیامدهای منفی و تبعات آن در جامعه روبرو می شویم، بلکه با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز مساجد می توان جلسات و سخنرانی برگزار و مشکلات و مسائل مردم را در این بحران بیان و راه حلی برای حل آنها پیدا کرد.

امام جماعت مسجد خلیل الله در ادامه به کمک های مومنانه  خیرین این مسجد به نیازمندان در ماه صفر اشاره کرد و گفت: در نظر داریم بخشی از هزینه های برپایی موکب در مسیر پیاده روی اربعین را به صورت کارت هدیه در اختیار مستضعفین تحت پوشش قرار دهیم.

وی ادامه داد: خیرین مسجد خلیل الله در ماه محرم هزینه های اطعام حسینی و نذورات جمع آوری شده را صرف تهیه جهیزیه کامل برای دو جوان در شرف ازدواج کردند و هفت گوسفند نیز قربانی و گوشت آن در میان فقرا توزیع شد.

حجت الاسلام جوادی با اشاره به خدمات صورت گرفته از سوی این مسجد پس از شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: با توجه به آنکه بعد از بحران کرونا بسیاری از کارگران فصلی  بیکار شدند، یکی از برنامه های این مسجد، شناسایی این افراد و اهدای 450 سبد معیشتی به ارزش 300 هزار تومان به آنها بوده است.

گفتنی است، مسجد «خلیل الله» واقع در تقاطع گلبرگ و خیابان شهید مدنی از جمله مساجد فعالی است که نزدیک به 70 سال قدمت در منطقه شرق تهران دارد و علاوه بر برنامه ها و فعالیت های دینی مذهبی رایج، در زمینه فراهم کردن تسهیلات ازدواج آسان برای جوانان و کمک رسانی به نیازمندان برنامه های گسترده ای داشته است.

کد خبر 618

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =