سه‌شنبه‌های تکریم؛ طرحی اثرگذار در حیات یاد و نام شهدا/ مساجد حماسه‌سازان دفاع مقدس را معرفی کنند

حجت‌الاسلام نوروزپور با بیان‌اینکه اجرای طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم یکی از برنامه‌های اثرگذار در زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا است، گفت: ملتی که روحیه ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت در آن زنده باشد، شکست‌ناپذیر می‌شود.

حجت الاسلام «محمد نوروزپور» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان اجرای طرح «سه شنبه های تکریم» را زمینه ساز، زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا و تقویت روحیه ایثار، شهادت دانست و اظهار کرد: ملتی که روحیه ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت در آن زنده باشد، شکست ناپذیر می شود.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امورخیریه به دیگر راهکارههای تقویت روحیه ایثار و شهادت در میان جوانان اشاره کرد و گفت: برگزاری اردوهای سیاحتی، زیارتی به مناطق جنگی(راهیان نور)، برگزاری مسابقات کتابخوانی و حضور حماسه آفرینان دفاع مقدس در مساجد و مدارس و بیان خاطرات آنها به نسل جوان می توان نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

امام جماعت مسجد سیدالشهدا(ع) واقع در میدان انقلاب خاطر نشان کرد: امروز دشمن در حال ایجاد القای شبهات در میان جوانان است که چرا ما وارد جنگ شدیم وبه جنگ ادامه دادیم  و یا اینکه چرا در جنگ اینقدر جوان شهید شدند، به همین جهت ضرورت دارد، این شبهات برطرف شود و بهترین کسانی که می توانند این شبهات را برطرف کنند یادگاران دوران دفاع مقدس هستند.

حجت الاسلام نوروزپور با اشاره به اینکه تجلیل از حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس یکی از برنامه های مسجد سیدالشهدا(ع) گفت: همه ساله به مناسبت سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و در دیگر مناسبت ها، مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در مسجد سیدالشهدا(ع) برگزار می شود و رزمندگان و ایثارگران با حضور در این مسجد به روایتگری پیرامون خاطرات هشت سال دفاع مقدس می پردازند.

امام جماعت مسجد سیدالشهدا(ع) واقع در میدان انقلاب افزود: همچنین به همت فعالین کانون فرهنگی هنری مسجد سیدالشهدا(ع) شبکه ای به منظور شناسایی خانواده های شهدا و ایثارگران پیرامون مسجد تشکیل شده است تا ضمن دیدار با این خانواده ها به مشکلات آنها نیز رسیدگی شود.

کد خبر 561

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =