ادای احترام تیم کریکت بنگلادش به قربانیان حمله به مساجد کریستچرچ

بازیکنان کریکت بنگلادش قرار است دو ماه پس از تراژدی قتل عام در مساجد کریستچرچ «نیوزیلند» به صحنه این حادثه برگردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «sports.yahoo»،بازیکنان کریکت بنگلادش قرار است دو ماه پس از تراژدی قتل عام در مساجد کریستچرچ «نیوزیلند» به صحنه این حادثه برگردند.

بازیکنان تیم کریکت در میان چهار تیم بین المللی هستند که برای بازی در نیوزیلند در ماه های آینده مورد تایید قرار گرفته اند.

بنگلادش قرار است در بازی بین المللی یک روزه در کریستچرچ در روز 17 مارس شرکت کند و اعضای این تیم در روز 15 مارس یعنی دقیقا در دومین سالگرد قتل عام در مساجد کریستچرچ که منجر به کشته شدن 51 نمازگزار مسلمان شد در این محل حضور پیدا کنند.

فرد مسلح و عامل حمله به مساجد کریستچرچ حمله خود به مسجد «النور» در مقابل سالن کریکت «هاگلی پارک» را درست در زمانی آغاز کرد که تیم مسلمان بنگلادش برای ادای نماز قبل از شروع تمرین ها وارد این مسجد شدند.

هنگامی که بازیکنان در حال ورود به مسجد بودند یک زن مسلمان به آنها هشدار داد که در داخل مسجد تیراندازی شده است.

«خالد مسعود»،مدیر تیم کراکت بنگلادش در این باره گفت: بسیار خوش شانس بودیم که در آن زمان در داخل مسجد نبودیم. ما از بیرون مسجد شاهد این صحنه ها بودیم و دیدیم که بسیاری از افراد در حالی که خون آلود بودند از مسجد بیرون می آمدند.

هیچ یک از بازیکنان بنگلادش در این حادثه زخمی نشدند و تیم آنها پس از این ماجرا به خانه بازگشت.

حالا تیم ملی مسلمان بنگلادش تصمیم گرفته است تا در سالروز حمله تروریستی به مساجد کریستچرچ برای ادای احترام به قربانیان این حادثه و همچنین انجام یک بازی بین المللی دیگر بعد از دو سال به این مکان برگردد.

کد خبر 537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =