طرح «احسان قرآن ویژه اربعین حسینی» با همکاری بچه‌های مسجد اجرا می‌شود

سعادتی از اجرای طرح «احسان قرآن ویژه اربعین حسینی علیه السلام» خبر داد و گفت: این طرح در دو محور برگزاری محافل انس با قرآن و حزب‌خوانی آیات وحی و با محوریت کانون‌های مساجد و مساجد جامع استان‌ها اجرا می‌شود.

«سعید سعادتی» در گفتگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان از اجرای طرح «احسان قرآن ویژه اربعین حسینی علیه السلام» به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور خبر داد و اظهار کرد: این طرح شامل دو محور است، نخست برگزاری محافل انس با قرآن و اهداء ثواب تلاوت به ارواح شهدا و اسرای کربلا و دوم ختم قرآن (حزب خوانی قرآن و اهداء ثواب تلاوت به ارواح شهدا و اسرای کربلا).

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور تصریح کرد: در محور نخست هر استان جز تهران و خراسان رضوی، سهمیه برگزاری یک محفل انس با قرآن را دارد که باید در فاصله 10 تا 20 صفر (7 تا 17 مهرماه) نسبت به آن اقدام کند.

وی ادامه داد: مدت زمان برگزاری این محفل 45 دقیقه تا 1 ساعت (صبح، ظهر، مغرب) بنابر تشخیص ستاد استان با حضور قاریان و حافظان ممتاز کشوری و استانی است. کانون های فرهنگی هنری و مساجد جامع استان ها در میزبانی و برگزاری این محافل در اولویت هستند و اجرای برنامه سخنرانی و عزاداری در آنها با رعایت زمان و شرایط بلامانع است.

سعادتی با بیان اینکه در محور دوم انتخاب حزب توسط اعضای کانون ها و ثبت اطلاعات و گزارش طرح از طریق سامانه بچه های مسجد bachehayemasjed.ir انجام می شود، گفت: محافل انس با قرآن با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی (فاصله گذاری، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده و ...) برگزار می شود.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت های مردمی از جمله کانون های فرهنگی هنری و بهره مندی از مشارکت سایر نهادهای استانی در اجرای طرح ملی «احسان قرآن ویژه اربعین حسینی علیه السلام» مورد تاکید است.

سعادتی در پایان با بیان اینکه کانون های مساجد می توانند برای ثبت اطلاعات و گزارش طرح به سامانه بچه های مسجد  bachehayemasjed.ir مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: در پایان طرح از پنج محفل برتر در محور نخست (محافل قرآنی) و 20 نفر از بچه های مسجد در محور دوم (حزب خوانی قرآن) تقدیر به عمل می آید.

کد خبر 520

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =