رهایی 7 محکوم به قصاص در زنجان با گذشت اولیای دم

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی، از رهایی 7 محکوم به قصاص در زنجان با گذشت اولیای دم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از دادگستری استان زنجان، رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: دوم مهر ماه امسال یک قاتل به خاطر رضایت اولیای دم مقتول از چوبه دار نجات پیدا کرد.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با اشاره به اینکه پرونده رضایت مربوط به قتلی بود که در سال 1394 رخ داد بود، گفت: در آن زمان قاتل یک فرد 40 ساله را در حمام مخروبه روستای سهله از توابع زنجان بر اثر جراحت شدید با جسم سخت، مقتول 41 ساله را به قتل رسانده بود.

رئیس شورای قضایی استان  تصریح کرد: پرونده پس از انجام تحقیقات به شعبه اول کیفری زنجان ارجاع که با توجه به قراین، گزارشات مراجع انتظامی و اقرار متهم به قتل پرونده رسیدگی و حکم قصاص صادر و پس از تأیید دیوان عالی کشور در مرحله اجرای حکم  با تلاش همکاران قضایی، اداری اجرای احکام دادسرای زنجان، اداره زندان‌ها، پای چوبه‌دار رضایت اولیای دم اخذ و محکوم از قصاص رهایی یافت.

وی در ادامه گفت: امسال تلاش و پیگیری همکاران قضایی، اداری اجرای احکام، شوراهای حل اختلاف و اداره زندان‌های استان در نیمه نخست سال جاری 7 محکوم به قصاص در زنجان با گذشت اولیای دم از قصاص رهایی یافتند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اجرای سیاستهای کلان قوه قضاییه و توجه به اجرای دقیق برنامه تحولی اقدامات بسیار خوبی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در استان انجام شده که یکی از این برنامه‌ها تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم و نجات محکومین به قصاص بود که استان در این زمینه توفیقات خوبی کسب نموده است.

کد خبر 466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =