مشارکت ستاد هماهنگی کانون های مساجد آذربایجان‌شرقی در نمایشگاه دفاع مقدس

ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی با حضور در نمایشگاه دفاع مقدس پذیرای عموم علاقه‌مندان و شهروندان است.

«محمد هادی نیا» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه دستاوردهای دوران هشت سال غرور، حماسه و مقاومت در پارک شمیم پایداری تبریز افتتاح شده است که در این رویداد نمایشگاهی کانون های مساجد استان نیز حضوری فعالانه دارند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی ادامه داد: این ستاد در قالب غرفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به ارایه آخرین اقدامات و فعالیت های خود در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداخته است.

وی نمایش و ارایه دو طرح ملی «‌سه شنبه های تکریم» و رویداد بین المللی«روح مقاومت» را از جمله فعالیت های ستاد فهما استان در نمایشگاه دفاع مقدس تبریز عنوان کرد و گفت: علاوه بر این غرفه، کانون فرهنگی هنری نورالطریق مسجد آیت الله طالقانی تبریز نیز در غرفه ای مستقل به نمایش فعالیت های کانون و پایگاه مقاومت بسیج مسجد پرداخته است.

هادی نیا در تشریح طرح سه شنبه های تکریم گفت: این طرح به عنوان یک رویداد محله محور و خانواده بنیان می باشد که با استفاده از ظرفیت های خودجوش و با لحاظ اقتضائات محلی با محوریت مسجد و با نظارت امام جماعت محترم مسجد اجرا می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی افزود: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بسیج و سایر نهادهای مربوطه به منظور احیای کارکرد فرهنگی اجتماعی مساجد در محلات و نیز در راستای تکریم و توجه به فعالان حوزه فرهنگی اجتماعی و دینی محلات خاصه خانواده معظم شهدا و ایثارگران "طرح ملی سه شنبه های تکریم" را آغاز کرده است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده شهدا و ایثارگران، معلمان، نخبگان، کسبه محل، خیرین محل و خدمت رسانان، مروجان ارزش ها و فضائل دینی، نوجوانان و جوانان ممتاز، کارآفرینان، هنرمندان، ورزشکاران، خانواده موفق، مفاخر فرهنگی هنری، همسایگان و خادمین مسجد، مسئولین تأثیرگذار و مسجدمحور از جمله گروه های هدف این طرح هستند.

هادی نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار فراوان رویداد بین المللی«روح مقاومت» گفت: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اقدام به برگزاری این رویداد با محوریت گرامیداشت مقام شهدا، با تکیه بر ۱۱۰ روز روایت‌ مردمی از وصایای شهدای انقلاب اسلامی از دیروز تا امروز، کرده است.

وی افزود: رویداد بین‌المللی روح مقاومت، در بخش‌های مختلف نظیر صوت، نماهنگ، فیلم موبایلی، عکس‌نوشت و ... از وصیت‌نامه شهدا برگزار می‌شود و کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مشارکت ارزنده ای در این رویداد دارند.

کد خبر 454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =