بیش از ۴ هزار ناشنوا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

محمدی گفت: از مجموع معلولان زیرپوشش بهزیستی چهارمحال و بختیاری، ۴ هزار و ۶۴ نفر ناشنوا هستند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد «معصومه محمدی» امروز (یکشنبه ۶ مهر) در جمع خبرنگاران در  بهزیستی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این تعداد ناشنوا معادل هشت درصد معلولان زیرپوشش بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری است که از خدمات این سازمان برخوردار می‌شوند.

سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری تعداد ناشنوایان زن را ۲ هزار و ۳۷۶ نفر و ناشنوایان مرد را یک هزار و ۶۸۸ نفر اعلام کرد و گفت: این افراد یا به صورت مادرزادی ناشنوا بوده و یا بر اثر حوادثی نظیر تصادف، بیماری های خاص و آلودگی صوتی شنوایی خود را از دست داده اند.

محمدی تصریح کرد: یک مرکز شنوایی و یک موسسه خیریه برای ارائه خدمات توانبخشی و مددکاری برای ناشنوایان فعال است و ۲ مرکز شنوایی سنجی غیردولتی در لردگان و فارسان و ۲ مرکز دولتی در شهرکرد و بروجن نیز فعال است.

سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری در ادامه از برنامه‌های هفته گرامیداشت ناشنوایان خبر داد و گفت: بازدید از بازارچه و کارگاه‌های تولید ناشنوایان، برگزاری مسابقات ورزشی، تقدیر از ناشنوایان و تجلیل از کارشناسان طرح غربالگری شنوایی از جمله این برنامه‌ها است.

محمدی همچنین از تهیه ۸۰ سمعک و تامین اعتبار برای کاشت حلزون برای ناشنوایان خبر داد و افزود: این سمعک‌ها با اولویت کودکان زیر ۲ سال و پشت نوبتی سالمندان توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۳۲ هزار معلول در استان شناسایی شده است که از این تعداد ۱۷ هزار معلول از خدمات مستمر بهزیستی بهره‌مند هستند.

کد خبر 436

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =