برگزاری دوره ارتقاء سطح علمی کتابداران مساجد/ آموزش کتابداران ۷ هزار کتابخانه تحت نظارت ستاد فهما

سعادتی با اعلام برگزاری دوره ارتقاء سطح علمی کتابداران مساجد، گفت: این دوره از ۳۱ شهریور تا ۳۰ بهمن برگزار می‌شود و هفت هزار کتابخانه مخزن‌دار تحت نظارت ستاد فهما در اولویت اجرای آن قرار دارند.

«سعید سعادتی» در گفتگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه ارتقاء سطح علمی کتابداران مساجد رویکرد ستاد فهما در سال 99 است، اظهار کرد: با توجه به اینکه کتابداران از ارکان اصلی کتابخانه های مساجد هستند، از راهکارهای مناسب جهت حفظ کتابداران، توانمندسازی و بهبود خدمات کتابخانه ای، آموزش آنان است، از این رو، ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور همواره درصدد بروزرسانی سطح علمی کتابداران مساجد بوده و در این زمینه دوره آموزش مجازی کتابداران مساجد را برگزار کرده است.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور ادامه داد: اکنون بیش از هفت هزار کتابخانه مخزن دار مساجد تحت پوشش ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور فعالیت می کنند و آموزش کتابداران این کتابخانه ها از اولویت های ستاد فهما است. 

سعادتی درباره اهداف برگزاری این دوره مهارت افزایی تصریح کرد: ارتقاء سطح علمی و آموزش هدفمند برای کتابداران کتابخانه‌های مساجد، استانداردسازی ارائه خدمات کتابخانه‌ای در سطح کشور، ایجاد ارتباط موثر بین کتابداران مساجد و ستاد هماهنگیکانون‌ های مساجد، ایجاد بانک اطلاعات کتابداران و شناسایی ظرفیت‌های موجود منابع انسانی در کتابخانه‌های مساجد و ارتقاء جایگاه و سطح و کیفیت کتابخانه‌ های مساجد در بین عموم مردم اهداف برگزاری این دوره ها است.

وی درباره سرفصل های این دوره آموزشی ابراز کرد: فهرست نویسی و سازماندهی مواد، اصول و مبانی کتابداری و اطلاع رسانی، ساختمان و تجهیزات کتابخانه، خدمات عمومی در کتابخانه ها، اداره کتابخانه، نرم افزارهای کتابخانه ای، حفاظت و نگهداری مواد، مجموعه سازی، مرجع و آرشیو در این دوره ها آموزش داده می شود.

سعادتی در پایان خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی در بازه زمانی 31 شهریورماه تا 30 بهمن ماه در حال برگزاری است و برای کتابدارانی که پس از پایان دوره آموزشی، امتیاز لازم را کسب کنند گواهی آموزشی صادر می شود .

گفتنی است، علاقمندان جهت شرکت در دوره آموزشی کتابداران مساجد می توانند به سامانه بچه های مسجد به نشانیwww.bachehayemasjed.ir  مراجعه کنند.

کد خبر 434

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =