آغاز گام‌های حرفه‌ای برگزاری سومین جشنواره لباس کودک و نوجوان

اولین جلسه هم‌اندیشی سومین جشنواره لباس کودک و نوجوان با حضور جمعی از متخصصان این حوزه برگزار و مهم‌ترین دغدغه‌های تولید پوشاک این مخاطبان خاص بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، اولین نشست تخصصی بررسی نحوه برگزاری سومین جشنواره لباس کودک و نوجوان با حضور سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و جمعی از طراحان، تولیدکنندگان، صاحبان برندها و متخصصان این حوزه برگزار شد.

در این نشست، شفاپور برگزاری جشنواره‌های تخصصی و متعدد را یکی از اهداف کارگروه عنوان کرد و گفت: واگذاری مسئولیت برگزاری جشنواره‌ها به بخش خصوصی که توانمندی‌های خود را نشان داده‌اند یکی از برنامه‌های کارگروه است و بر همین اساس خانم بهمنی به عنوان دبیر سومین جشنواره لباس کودک و نوجوان انتخاب شده است.

وی با تأکید بر اهمیت طراحی و تولید لباس برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان و خاص بودن مخاطبان این جشنواره، گفت: جشنواره لباس کودک و نوجوان جشنواره خاصی با مخاطب خاص است و تلاش می‌شود امسال جشنواره‌ای در شأن کودکان و نوجوانان کشورمان برگزار کنیم.

شفاپور با اشاره به اینکه امسال سومین جشنواره لباس کودکان و نوجوانان است و تلاش می‌کنیم جشنواره‌ای متفاوت از دو دوره گذشته داشته باشیم، گفت: اعلام فراخوان کشوری با هدف شناسایی و دعوت از متخصصان این حوزه و برقراری ارتباط با آنها، انتخاب شعار و تم جشنواره و انتخاب زمان و مکان برگزاری جشنواره به نحوی که شاهد بالاترین کارایی و نتیجه بخشی جشنواره باشیم از تصمیم‌های مهمی است که باید به صورت تخصصی و با مشورت کارشناسان این حوزه گرفته شود.

در ادامه این نشست، متخصصان حاضر در آن مباحثی از قبیل اهمیت توجه به محیط تولید لباس برای کودک و نوجوان را مطرح و عنوان کردند: متأسفانه کارگاه‌هایی که لباس کودک تولید می‌کنند به بهداشت محیط توجه کافی ندارند در حالی که باید لباس کودک در محیط ایزوله تولید و حداقل کارگران شاغل در تولیدی‌ها از سلامت کافی برخوردار باشند. شرایط کرونا لزوم توجه به این مسائل بهداشتی را بیشتر کرده و باید از فضای جشنواره برای ایجاد نگاه و رفتار حرفه‌ای در حوزه سلامت لباس کودک و نوجوان استفاده شود.

تعیین رنگی که به حفظ سلامت روان کودکان کمک کند، رفتن به سمت طراحی لباسی که در آن توجه بیشتری به بهداشت و سلامت جسم و روح کودک شده باشد، توجه به لباس نوجوانان که بسیاری از تولیدکنندگان متوجه اقتصاد بالای نهفته در این حوزه نیستند و طراحی ماسک مناسب صورت بچه‌ها به نحوی که در کنار راحتی تمام صورت کودکان را بپوشاند از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

در ادامه مسئله حضور برندهای تولید لباس در جشنواره مطرح شد که دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از حضور برندهای ایرانی و استفاده از فرصت جشنواره برای معرفی و تبلیغ محصولاتشان استقبال و از شورای عالی برندها برای حضور در جشنواره دعوت به عمل آورد.

کد خبر 403

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =