نصب دوربین حرارتی پیشرفته در ورودی مسجدالحرام

بعد از موافقت عربستان با از سرگیری مراسم حج عمره، تمامی اقدامات پیشگیرانه در مسجدالحرام رعایت می شود و دوربین حرارتی پیشرفته نیز در ورودی این مسجد نصب شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «بوابه فیتو»، به دنبال موافقت مسئولان عربستان با از سرگیری مراسم حج عمره، دکتر «عبدالرحمن السدیس» رئیس کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) از مسجدالحرام بازدید کرد.

وی در بازدید از مسجدالحرام به منظور پیگیری وضعیت ضد عفونی این مسجد، گفت: برای مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن در این مسجد تمامی اقدامات پیشگیرانه صورت می گیرد.

رئیس کل امور مسجدالحرام و مسجد النبی(ص) از عملیات ضد عفونی مسجدالحرام و نصب دوربین حرارتی پیشرفته بازدید کرد و گفت: باید به شیوه ای عمل کنیم تا سلامت زائران حفظ شود و مسجدالحرام بدون هر گونه ویروس باشد.

وی تاکید کرد: دوربین پیشرفته حرارتی در ورودی مسجدالحرام نصب شده است و طوری عمل می کند که افراد مشکوک به کرونا سریع شناسایی می شوند و از ورود آنان به مسجد جلوگیری می شود.

عربستان سعودی اعلام کرد: در ابتدا از سیزدهم مهر ماه شهروندان مقیم عربستان با 30 درصد ظرفیت می توانند اعمال حج عمره را انجام دهند و در مرحله دوم با 75 درصد ظرفیت مراسم حج عمره انجام می شود.

زائران خارج از عربستان از اول ماه نوامبر برای ادای مراسم حج عمره به سرزمین وحی اعزام می شوند و در آن زمان ظرفیت حج عمره به ۲۰ هزار نفر در هر روز افزایش خواهد یافت.

از نیمه ماه مارس، به دلیل شیوع ویروس کرونا درهای مسجدالحرام بسته شد و مناسک حج ابراهیمی نیز تنها با حضور زائران خود عربستان صورت گرفت.

کد خبر 401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =