ممنوعیت پخش اذان از بلندگوهای مسجدی در آلمان لغو شد

دادگاهی در آلمان بعد از پنج سال کشمکش، ممنوعیت پخش اذان از بلندگوهای یکی از مساجد راین وستفالیای شمالی را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «امه واحده»، دادگاه عالی اداری راین وستفالیای شمالی به سازمان اتحادیه اسلامی ترکیه « دیتیب» اجازه داد از بلندگوهای یکی از مساجد شهرستان اوئر-ارکنشویک اذان را در نماز جمعه پخش کنند.

بعد از سال ها درگیری، دادگاه عالی اداری راین وستفالیای شمالی شکایت علیه ممنوعیت پخش اذان را که مقامات محلی این شهر آن را صادر کرده بودند، رد کرد.

ساکنان این منطقه سال 2015 میلادی از دادگاه خواسته بودند جلوی پخش اذان از بلندگوهای مساجد گرفته شود و مدت پنج سال بود که به دنبال این درخواست ها جلوی پخش اذان از مساجد گرفته شده بود.

دو سال پیش نیز یک زوج که در 900 متری مسجد زندگی می کردند، این درخواست را داده بودند و گفته بودند که نمی خواهند صدای مذاهب مسلمانان را بشنوند.

دادگاه آلمان در نهایت این حکم را شکست و اعلام کرد که تا زمانی که کسی را مجبور به انجام امور دینی دیگری نشود، نیاز به شکایت ندارد و هر جامعه ای نیز باید اعتقادات دیگری را بپذیرد.

انجمن ترکی اسلامی «دیتیب» که اداره این مسجد را بر عهده دارد، اکنون می ‌تواند بار دیگر با استفاده از بلندگو می تواند اذان را پخش کند و مردم را به اقامه نماز دعوت کند.

کد خبر 399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =