ذبح فلسطین در ازای رسیدن «محمد بن سلمان» به تاج و تخت

کشورهای عربی با قربانی کردن فلسطین دست دوستی به رژیم صهیونیستی دادند و به نظر می رسد که عربستان برای رسیدن «محمد بن سلمان» به تاج و تخت به رابطه با این رژیم نیاز دارد.

خبرگزاری شبستان، گروه جهان اسلام: کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی می شتابند. بدون شک دیدگاه های سران این کشورها با ملت های خود متفاوت است.

سران این کشورها به بهانه حفاظت از تاج و تخت تسلیم خواسته های کاخ سفید و اشغالگران صهیونیستی شدند. اما ملت های آنها نمی خواهند تن به ذلت و تحقیر بدهند و با دشمنان دیرینه اسلام دست بدهند.

سران این کشورها از گرداب انتقام و عادی شدن روابط عبور می کنند، بدون اینکه به اعتراض های مردم توجه کنند، آنها را طرد می کنند. اما همین مردم می توانند تخت های ظالمان را از بین ببرند.

درحالی این کشورها در باتلاق اتحاد با رژیم صهیونیستی غوطه ور هستند که ادعا دارند که مسئله فلسطین اولین مسئله برای همه امت های عربی و اسلامی است.

این عادی سازی روابط حمایت بین المللی را از این کشورها برای گرفتن انتقام از مردم یمن و فلسطین در پی دارد و  می توان گفت که توافقنامه عادی سازی تنها برپایی روابط بین دو کشور نیست، بلکه مجوزی برای نادیده گرفتن ملت فلسطین و تداوم جنایت های رژیم صهیونیستی است.

«محمد العمری» فعال سیاسی عربستان در این باره می گوید: هدف اصلی در پشت عادی سازی روابط با کشورهای عربی که با فلسطین اشغالی هم مرز نیستند، عربستان است. زیرا عربستان داری وزنه و نفوذ در جهان اسلام است.

العمری معتقد است که «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان از دهه ها پیش به رژیم صهیونیستی توجه داشته است. به همین دلیل عادی سازی روابط در این مرحله یک نیاز برای عربستان است. عادی سازی روابط در ازای رسیدن «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان به تاج و تخت است و این مسئله تنها با حمایت لابی صهیونیسم جهانی امکان پذیر است.

این فعال سیاسی می گوید: همه نخبگان عربستان و رقبای محمد بن سلمان حتی عمویش احمد در زندان به سرمی برند، به همین دلیل سرعت بخشیدن به روند عادی سازی زمینه ساز حمایت خارجی و انتقال قدرت از سلمان به محمد است.

برهمین اساس می توان گفت که هدف از تسریع در عادی سازی روابط ابوظبی ومنامه کمک برای رسیدن محمد بن سلمان به تاج و تخت است. به همین دلیل عربستان حریم هوایی خود را برای پرواز هواپیماهای رژیم صهیونیستی باز کرده است تا حسن نیت خود را به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نشان دهد.

«احمد شیبة النعیمی» نویسنده اماراتی دراین باره می گوید: متاسفانه امارات اجازه داد تا دروازه نفوذ به جهان عرب و اسلام از سوی صهیونیست‌ها باشد. رژیم صهیونیستی بیشترین استفاده را از این توافقنامه عادی سازی خواهد برد.

النعیمی تاکید می کند: موضع ملت جدا از موضع دولت است. جامعه امارات در وضعیتی به سرمی برد که پیش از این، سرکوب و آزادی بیان را تجربه نکرده است. نوشتن یک توئیت می تواند 10 سال زندانی یا بیشتر و جریمه نقدی هنگفتی داشته باشد. به همین دلیل مردم در شرایطی به سرمی برند که نمی توانند نظر خود را بیان کنند. اما گویاترین نظر این است که مردم هرگز وارد این موج نخواهند شد.

بدون شک این عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی باعث خواهد شد تا سران این کشور مشروعیت خود را در میان ملت های جهان عرب و اسلام از دست بدهند، زیرا اگر این عادی سازی روابط به ملت فلسطین کمک می کرد، کشورهایی مانند مصر و اردن که پیش از این با این رژیم توافقنامه امضا کرده بودند، باید در حمایت از ملت وحقوق فلسطین موفق ظاهر می شدند، اما این مسئله تا امروز محقق نشده است.

به همین دلیل می توان گفت که سران این کشورها به دنبال گرفتن حقوق ملت فلسطین نیستند،بلکه تنها می خواهند با دست گذاشتن در دست دشمن صهیونیستی از تاج و تخت خود حفاظت کنند.

کد خبر 395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =