نگرانی مسلمانان فرانسه از پیش نویس قانون « مبارزه با افکار جدایی طلبانه»

مسلمانان در فرانسه نسبت به ابهام و پیچیدگی در اصطلاح «جدایی طلبی» نگران هستند. زیرا ممکن است که این ابهام باعث سوء استفاده ضد مسلمانان شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الجزیره، روزنامه فرانسوی «لوفیگارو» در گزارشی اعلام کرد: مسلمانان در فرانسه نسبت به پیش نویس قانون «مبارزه با افکار جدایی طلبانه» که دولت «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه آن را ارایه کرده است، نگران هستند. انتظار می رود پارلمان در هفته های آینده این پیش نویس را بررسی کند.

لوفیگارو گزارش داد: پیش نویس این قانون با عنوان «جلوگیری از تجمع گروه های مورد نظر درباره وابستگی های قومی و دینی» است. توضیحاتی بیشتر درباره آن داده نشده است.

این روزنامه نوشت: این پیش نویس علت نگرانی و ترس مسلمانان است، زیرا از افرایش هدف قرارگرفتن در فرانسه می هراسند.

در این گزارش آمده است: مسلمانان در فرانسه نسبت به ابهام و پیچیدگی در اصطلاح «جدایی طلبی» نگران هستند. زیرا ممکن است که این ابهام باعث سوء استفاده ضد مسلمانان شود.

لوفیگارو گزارش داد: «شمس الدین حافظ» مسئول مسجد پاریس می گوید که امکان دارد این پیش نویس قانونی تنها یک موضوع انتخاباتی باشد و امیدوار است که مسلمانان هدف این پیش نویس قانون نباشند، زیرا آنها احساس می کنند که در برابر آزار و اذیت حمایت نمی شوند.

حافظ تاکید می کند: باید بین افراط گرایان و همه مسلمانان تمایز قایل شد. مسلمانان نمی توانند و نمی خواهند گروگان وضعیت اقلیتی باشند که گمراه شده اند.

«کمال قبطانی» مسئول مسجد لیون با ابراز نگرانی نسبت به فضای ناامنی در فرانسه، گفت: اصطلاح «جدایی طلبی» ناراحت کننده است. مسلمانان می خواهند ادغام و یکپارچگی ایجاد کنند نه جدایی و تجزیه.

وی افزود: از پیامدهای این قانون نگران است، زیرا به جای یکپارچگی از تنفر سخن می گوید.

انتظار می رود، امانوئل مکرون نشستی را در اکتبر 2020 میلادی درباره پیش نویس این قانون برگزار کند.

کد خبر 394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =