عملکرد مساجد در دوره جنگ، عالی بود/ مسجدی ها پیشگامان شهادت و ایستادگی هستند

انسانی گفت: رزمندگان‌ که عمدتا مسجدی بودند فضای معنوی و عبادی مساجد را در عمل در جبهه ها ایجاد کردند و بساط نماز جماعت و مراسم دعای ندبه و کمیل و توسل و زیارت عاشورا و قرآن خوانی همچون مساجد دائما در سنگرها پهن بود که نقش مهمی در تقویت روحیه و ایمان سربازان داشت.

«علی انسانی» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه صحنه های ماندگاری از سوی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس رقم خورد که هیچ گاه حتی با گذر دهه ها و قرن ها فراموش نمی شوند، اظهار کرد: جان فشانی و رقابت رزمندگان برای حضور در خط مقدم و نمایش فوق العاده روحیه شهادت طلبی از یک سو، و نجواهای شبانه و زمزمه های عارفانه رزمندگان در سنگرها به ویژه در شب های عملیات، در دفتر قطور تاریخ ایرانیان ثبت و ضبط شد.

این ذاکر و شاعر اهل بیت (ع) افزود: رزمندگان‌ که عمدتا مسجدی بودند فضای معنوی و عبادی مساجد را در عمل در جبهه ها ایجاد کردند و بساط نماز جماعت و مراسم دعای ندبه و کمیل و توسل و زیارت عاشورا و قرآن خوانی همچون مساجد دائما در سنگرها پهن بود و نقش مهمی در تقویت روحیه و ایمان سربازان داشت.

وی اضافه کرد: مساجد با پایان جنگ تحمیلی، عرصه دیگری را گشودند و مروج و مبلغ ایثار و شهادت شدند و باز هم مسجدی ها در صف اول دفاع از انقلاب و مبارزه با جریان استکبار هستند که دفاع از حرم های اهل بیت (ع) در عراق و سوریه نمونه دیگر از این رشادت ها است.

انسانی گفت: مساجد با شیوع ویروس کرونا نیز همجون دوره جنگ، ستادهای دفاعی تشکیل دادند و ضمن گندزدایی نقطه نقطه شهرها و روستاها، امکانات لازم را برای مقابله با این ویروس در اختیار کارکنان بیمارستان ها و مراکز درمانی قرار دادند. مسجدی ها این بار در خط مقدم دفاع از سلامتی هموطنان مان قرار گرفتند و همچون همیشه، عالی بوده اند.

وی در پایان اظهار کرد: پیوند تمام اتفاقات کشور با مساجد و اثرگذاری و میدان داری مسجدی ها در زمینه های مختلف، امری بی نظیر است که اگر می خواهیم از سد تمام گرفتاری های امروز جامعه عبور کنیم باید مردم و مسئولان، مساجد را تقویت کنند تا دشمنان بار دیگر تجربه شکست تلخ در جنگ تحمبلی را بچشند. درس نگرفتن از تجربه مثبت ملت ایران در دفاع مقدس می تواند تبعات بدی برای ما داشته باشد.

کد خبر 364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =