روند ساخت و سازها در تهران بویژه در کوهپایه ها را اصلاح کنید

سید مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به آیت الله رئیسی خواستار اصلاح روند ساخت و سازها و ساماندهی شهر تهرانبویژه در کوهپایه شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، سید مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به آیت الله رئیسی خواستار اصلاح روند ساخت و سازها و ساماندهی شهر تهرانبویژه در کوهپایه شد .

متن این نامه به شرح زیر است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سیدابراهیم رئیسی (دامت برکاته)

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام به استحضار می‌رساند،

اقدام دادستان محترم تهران در تشریح رسانه‌ایاقداماتی که در برخورد با کوه‌خواری و زمین‌خواری وتخلف از ضوابط شورای‌عالی معماری و شهرسازی بهدست شهرداران و در اثر فقدان نظارت شوراهایاسلامی شهر در محدودۀ حومۀ تهران انجام گرفته،ستودنی است.

این قبیل تخلف‌ها با شدت بیشتر در شهر تهران بویژهدر کوهپایه انجام گرفته که عمدتاً شامل:

1-تبدیل کاربری از فضای سبز به مسکونی و تجاری؛

2-صدور پروانۀ ساخت بر خلاف ضوابط؛

3-چشم پوشی از تخلف های ساختمانی با اخذ جریمهبه جای قلع و قمع؛

4-جعل سند؛

5-فروش تراکم است، که در برگیرندۀ منافع شهرداری ونیز صاحب‌کاران شده ولی حقوق عمومی شهروندان راضایع کرده و بر قابلیت زیستی شهر بر اثر تمرکزآلودگی‌ها و کاهش امکان طبیعی رفع آنها، خسارتیجبران ناپذیر وارد آورده و آیندۀ برخی از مناطق که رویخط گسل قرار گرفته‌اند و جواز بلندمرتبه‌سازی به آنهاداده شده، به مخاطره انداخته است.

این تخلف‌ها از ۲۵ سال پیش روند رو به افزایش داشتهو در دهۀ ۹۰ به اوج خود رسیده و چون محل کسبدرآمد برای شهرداری بوده متأسفانه علاوه بر خسارت بهشهرسازی موجب تسری تخلف‌ها به بسیاری ازشهرهای دیگر شده است. بعلاوه با در اختیار گذاردنتراکم‌های سیار و هولوگرام‌دار عملاً اوراق بهادار غیرقانونی ایجاد و باعث خلق پول و افزایش نقدینگیبی‌حساب و کتاب و در نتیجه تشدید روند گرانی و تورمو کاهش ارزش پول ملی شده است، که جرم بودن آنمحرز است.

مصادیق این تخلف‌های بیّن که بسیاری از آنها با سوءاستفاده از اختیارات، انجام گرفته تقدیم دادستانمحترم کل و دادستان محترم تهران شده است.

امید است با دستور قاطع جناب‌عالی و به دنبالاقدامات اخیر که در لواسان انجام گرفته، اصلاح روندساخت و سازها و ساماندهی شهر تهران بویژه درکوهپایه، با جدیت دنبال شود و ضمن رسیدگی بهتخلف‌های گذشته که بعضاً به صورت حقوق مکتسبهدرآمده است، از تشدید نابسامانی‌های ناشی ازتخلفات شهرداری و عدم اعمال نظارت مؤثر شورایاسلامی شهر جلوگیری شود.

با تشکر

سیّدمصطفی میرسلیم

پایان پیام/
کد خبر 310

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =