مردم ایران در دفاع مقدس به جهان درس عزت‌مندی دادند

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دفاع مقدس را آیینه تمام‌نما از ملتی خواند که به تاریخ و جهان درس عزت‌مندی و ایستادگی داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه اینستاگرامش به مناسب آغاز هفته دفاع مقدس و با نمایش عکسی در این خصوص نوشت: سلام قولا من رب رحیم؛ امروز چهلمین سالگرد دفاع شکوهمند و یکپارچه ایران عزیز در مقابل تجاوز ارتش عراق و این عکس گوشه‌ای از رشادت و ایثار فرزندان این مرز و بوم است که حتی در میان دفاع در برابر خصم مرگ خو نیز زندگی را از نظر دور نداشتند. قاب دوربین‌ها در آن سال‌ها تصاویر متعددی از فضیلت‌های ملت ما را ثبت کرده‌اند، اما حافظه جمعی و مشترک ما ایرانیان تنها در این قاب‌های شکوه‌مند متوقف نمانده است.

سرمایه بی‌بدیل کشور، مردمی هستند که اگر به آن‌ها باور داشته باشیم و اگر سرمایه اعتماد آنان را قدر بدانیم، هیچ چیز و هیچ‌کس قادر به آسیب زدن به کشور عزیزمان نیست. قویترین سلاح، قدرت ایمان انسان‌هایی است که با نیت و عمل خالصانه خود، حماسه‌های ابدی می‌آفرینند و به همین دلیل است که شهدا چراغ راهنمای ما برای عبور از مراحل سخت و طاقت‌فرسا هستند و دفاع مقدس آیینه تمام‌نما از ملتی که به تاریخ و جهان درس عزتمندی و ایستادگی داد.

کد خبر 272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =