مجلس پاسخ قاطعی به اقدام اخیر آمریکا می‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا دیگر گزینه‌ای برای اعمال تحریم علیه ایران ندارد، گفت: مجلس پاسخ قاطع و متناسبی به اقدام اخیر آمریکا می دهد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مطلبی در صفحه توییتر خود در واکنش به ادعای آمریکا برای بازگشت به تحریم‌ها علیه ایران نوشت:

« انزوای آمریکا در عرصه بین‌الملل در باز گرداندن تحریم‌ها پیروزی بزرگ ملت ایران است که همواره حقوق اساسی او مورد هجمه ⁧ آمریکا ⁩ قرار گرفته است. آمریکا سقف ⁧ تحریم‌ها را علیه ما اعمال کرده و گزینه دیگری در دست ندارد.

بعد از شکست ⁧ آمریکا ⁩ این ایران است که اقدام متقابل را در دستور کار دارد مجلس ⁩ شرایط را رصد می‌کند. اقدام متناسب و قاطع در دستور کار مجلس است.»

روز گذشته آمریکا مدعی شد که این کشور تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را فعال کرده است آن هم در حالی که ۱۳ کشور عضو شورای امنیت با درخواست آمریکا مخالفت کرده‌اند. در پی این ادعا روسیه، چین، فرانسه، آلمان و انگلیس به عنوان طرف های برجام این ادعا را غیر قانونی خواندند. دبیرکل سازمان ملل نیز در نامه ای به شورای امنیت اعلام کرد اقدامی بر اساس ادعاهای آمریکا مبنی بر آغاز روند بازگردانی تحریم های بین المللی علیه ایران انجام نمی دهد./

کد خبر 228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =