نگرانی نسبت به افزایش حملات ضد شیعیان در پاکستان

گروه های حقوق بشر در پاکستان نسبت به افزایش حملات گروه های تندرو هوادار عربستان ضد شیعیان ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از النعیم نیوز، گروه های حقوق بشر در پاکستان نسبت به افزایش حملات مکرر ضد پیروان اهل بیت(ع) از سوی گروه های تندروی هوادار عربستان ابراز نگرانی کرده اند.

براساس گزارش های رسانه ای، گروه های تندروی هوادار عربستان از دهه گذشته تاکنون حملات خود را ضد شیعیان در پاکستان افزایش داده اند و شیعیان را به دلیل برپایی شعایر دینی شان متهم به کفر کرده اند.

برهمین اساس، مسئولان پاکستان نسبت به افزایش بی سابقه حملات که به شعله ور شدن خشونت طایفه ای منجر می شود، هشدار داده اند.

گروه های حقوق بشر به دولت پاکستان به دلیل اتخاذ نکردن تدابیری ضد گروه های تندرو انتقاد کرده اند.

«اسد اقبال بات» یکی از مسئولان کمیته حقوق بشر در پاکستان گفت:  دولت پاکستان هیچ کاری برای مهار این گروه های تندرو انجام نداده است.

در همین حال، «رشید رضوی» فعال حقوقی پاکستان نیز گفت: ناسزا گویی و متهم کردن شیعیان به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. بیش از 40 مورد حمله و اهانت به شیعیان تنها در ماه آگوست 2020 میلادی ثبت شده است. تعدادی از روحانیون شیعه این کشور نیز به دلیل تهدید به قتل گریخته اند.

مرکز اسلامی امام علی در استهلم سوئد نیز در بیانیه ای اهانت به پیروان اهل بیت در پاکستان را محکوم کرد و از ملت و دولت پاکستان خواست تا این اقدامات را متوقف کنند.

کد خبر 189

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =